Ważne fakty i dowody.

Każdy z trzech filmów uzupełniamy jest dodatkową wiedzą w kolejnych wpisach.

Publiczne śledztwo w formie serialu dokumentalnego!

Nieznane historie fałszerstw przybliżone w ramach publicznego dochodzenia ujawniają draństwo przypisania pilotom celowego doprowadzenia do katastrofy przez sprawców po dwóch stronach dzielącego nas muru. Dołożyłem należytej staranności, wysiłku i umiejętności, aby przybliżyć nieznane fakty i dowody fałszerstw. Przy okazji w czasie 100 sekund rozstrzygnąłem wieloletni spór – zbrodnia to była czy wypadek… już w pierwszym filmie z serii! Blog z publiczny śledztwem jest swojego rodzaju dokumentalnym thrillerem kryminalnym. Demaskuje monstrualne ZŁO sprawców winnych społecznego oszustwa na masową skalę.

Skąd publiczne dochodzenie?

Miliony ofiar największego oszustwa społecznego zostało skutecznie, w większości z premedytacją odgrodzonych od wiedzy o dowodach winy sprawców. Większość z nas nie jest nawet świadoma bycia ofiarami draniów. Utkwiliśmy od lat z dwoma sprzecznymi prawdami, które ubabrały nas we wzajemnej wrogości. Hektary tekstów i raportów o słuszności jednej prawdy, są wyszydzane i traktowane jako kłamstwa przez stronników drugiej. Nabzdyczyliśmy się wzajemnie i utrwalamy podział. Dzieje się tak z naszej winy. My, dorośli ludzie mamy skłonność do bezrefleksyjnego poddawania się sugestiom autorytetów. Grzechem niedociekania stworzyliśmy narodowe pastwisko otwarte szeroko dla żerujących na nim niemoralnych do cna hochsztaplerów.

Dobrym miejscem na przełamanie przeklętego kręgu dwóch wykluczających się prawd byłaby sala sądowa. Taka była intencja mojego obywatelskiego dochodzenia. Niestety, na etapie czynności prokuratorskich droga ta została utrącona z naruszeniem prawa. W tych okolicznościach pozostaje odtworzyć materiał dowodowy nie tylko z akt prokuratury w formie publicznego śledztwa. Milionom ofiar oszustów należy się wiedza o tym, kto ich i jak oszukał. Ofiary draństwa maja prawo do własnej oceny dowodów! Mają prawo liczyć na upublicznienie dowodów demaskującego oszustwo społeczne na masową skalę oraz ich sprawców! Upublicznienie dowodów spoczywa na rzetelnych przedstawicielach profesji, której obowiązkiem jest INFORMOWANIE!

Publiczne dochodzenie zrozumiałe dla każdego.

Udowodnienie przestępstw wymierzonych w ofiary wypadku lotniczego nie dawało możliwości ucieczki od kwestii samego wypadku czyli katastrofy. Koniecznym było jednoznaczne rozstrzygnięcie kwestii zbrodnia to była czy wypadek. Tym aspektem różni się publiczne śledztwo i dowody winy o wartości procesowej od hektarów bełkotu medialnego o kłamstwach o wartości publicystycznej.

Do zrozumienia dowodów przestępstw nie będzie potrzebna wiedza o lotnictwie ani o badaniu katastrof lotniczych. Wątki kryminalne opierają się na niepodważonych dowodach przestępstw gnijących w aktach prokuratury. W wątkach skrajnie niemoralnych zachowań, publiczne dochodzenie obejmie czyny, którymi nie zajęłaby się prokuratura. Tu źródłem dowodów jest epizod z nieznaną partyjną pocztą obejmującą Kaczyńskiego, Macierewicza i Brudzińskiego, która znalazła się w mojej skrzynce pocztowej. Przesyłali sobie scenariusz z pomysłami nawiedzonego oszołoma adresowanymi do Kaczyńskiego, wykorzystanymi jak się okazało do sfałszowania sposobu śmierci ofiar katastrofy. Tą drogą stałem się jedyną osobą spoza kręgu zaufanych aparatczyków… i dziennikarzy, która poznała zamiar i sposób przestępstwa przed jego popełnieniem. Śledząc publikacje i wystąpienia sprawców, mogłem i potrafiłem jako jedyny pozyskać z nich dowody przestępstw. Dlatego nikt poza mną nie został przesłuchany na zlecenie Prokuratury Krajowej w sprawie podejrzanych, winnych przypisania zbrodni i zdrady pilotom.

Istota publicznego dochodzenia. W naszym kręgu kulturowym mówienie źle o zmarłych jest co najmniej niestosowne. Nad grobami powinna trwać cisza. Tragicznie zmarłym powinien być okazywany należny szacunek. Tak się nie stało. Ujawnienie zbezczeszczenia pamięci ofiar katastrofy noszących znamiona czynów karalnych jest celem publicznego śledztwa. Poniżej kilka nadzwyczaj istotnych kwestii wprowadzających do śledztwa.

Bezpośrednia przyczyna katastrofy i jej skutki.

Bezpośrednia przyczyna katastrofy jest tylko jedna. Opinia publiczna i większość dziennikarzy nie wie czym ona jest, mało kto odpowie prawidłowo na pytanie o nią! Powszechnie mylona jest z licznymi pośrednimi przyczynami! Nie można zrozumieć sfałszowania bezpośredniej przyczyny bez wiedzy czym ona jest! Bezpośrednią przyczyną katastrofy było zdarzenie po którym załoga straciła kontrolę nad maszyną. Poniżej elementarna, nieznana powszechnie wiedza o bezpośredniej przyczynie wypadku z 10 kwietnia:

Filmowa wersja bezpośredniej przyczyny i jej skutek. W formie zrozumiałej dla każdego!

Utratę siły nośnej spowodowało odcięcie końcówki skrzydła o długości 6 metrów. W języku fachowym bezpośrednia przyczyna katastrofy wg Raportu Komisji Państwowej (Millera), brzmi tak, cytat: „Powstałe, na skutek utraty końcówki lewego skrzydła, niezrównoważenie siły nośnej nie było możliwe do skorygowania wychyleniem lotki prawego skrzydła. Zapoczątkowało to obrót samolotu z jednoczesną zmianą kierunku lotu około 3,5°.” Skutkiem utraty siły nośnej był brak możliwości skorygowania przez dowódcę obrotu “na plecy” i skrętu w lewo, na kurs oddalający od lotniska.

Dlaczego znalezienie się Tu-154 za nisko, jest najważniejszą pośrednią przyczyną katastrofy!

Sprawny Tu-154 znalazł się 15 metrów nad ziemią gdy dowódca poderwał ręcznie maszynę. Zrobił to na wyższej wysokości niż w opisanych ćwiczeniach. Tu-154 zareagował posłusznie. Przerwał zniżanie, wyrównał lot i zaczął wznoszenie. Istotnym był tu fakt, iż załoga nie straciła kontroli nad samolotem. To decyduje, że była to pośrednia przyczyna katastrofy, jedna z wielu, ale o największej wadze. Wszystkie pośrednie przyczyny, w różnym stopniu złożyły się na tą jedną bezpośrednią, która zdarzyła się w cztery sekundy od poderwania maszyny. Drzewa demaskują fałszerstwa przypisania zbrodni pilotom w ostatnich 6 sekundach lotu. Komunikaty nawigatora demaskują fałszerstwa dotyczące zdarzeń przed i po komendzie odejścia na drugi krąg.

Dla wiedzy o źródłach naszego podziału i ich sprawcach, warto dać się zaprosić do lektury historii nikczemności wymierzonych w ofiary katastrofy!

Każdy film poprzedza tekst wprowadzający, po filmie – tekst z ważną wiedzą uzupełniającą materiał filmowy. Zapraszam do lektury dowodów największego oszustwa społecznego.

Ryszard Lendas