Przejdź do treści

4. Planetarium i Ida

4. Planetarium: Ida, Kasperski, Lena i Tom wobec końca samotności

Dla kogo: Dla czytelnika, który chce śledzić ludzką, emocjonalną i zespołową stronę odkrycia.

Czytaj:
Epizod 1Noc, w której Planetarium odkryło gwiezdnego gościa
Epizod 2Na progu tajemnicy, za którą milknie pewność
Epizod 3NIE JESTEŚMY SAMI — szept z pustki
Epizod 6Profesor Kasperski wchodzi do gry
Epizod 10WRT narodziny zespołu, który ma odpowiedzieć ciemności
Epizod 15Pierwsze obrazy końca samotności
Epizod 21Raport z Planetarium — wielka nauka wobec małego miejsca prawdy
Epizod 22Próg Milczenia — konferencja, na której Ziemia wstrzymała oddech
Epizod 44Koniec dyżuru w Planetarium — Ziemia zostaje w starym świecie

Opis:
To ścieżka przez serce eseju: Planetarium w Szczecinie. Tu najmłodsza osoba zespołu dostrzega coś, co wymyka się rutynie. Tu nauka staje się emocją. Tu ludzie po raz pierwszy rozumieją, że nie są sami.

Hasło tej ścieżki:
Wielkie odkrycia nie zawsze zaczynają się w wielkich stolicach. Czasem zaczynają się od Idy, która nie chce odpuścić.