Przejdź do treści

xxx Na tropie odpowiedzi!

Z tej perspektywy nie widać granic ani imperiów!

Esej „Kim jesteśmy” można czytać jak pełną opowieść — od Prologu przez Epizody do Epilogu — ale można też wejść do niej różnymi drzwiami. Jedne prowadzą przez naukę i kosmos. Inne przez dramat pierwszego kontaktu. Jeszcze inne przez władzę, strach, manipulację i pytania, czy ludzkość naprawdę dorosła do swoich mocy i narzędzi.

Wybierz którym ścieżkami i w jakiej kolejności chcesz przejść przez odpowiedź na tytułową kwestię kim jesteśmy. Potem i tak wrócisz do całości. Tak działa tekst, który udaje opowieść o Obcych, a w rzeczywistości zadaje trudne pytania o nas samych i wgłębia się w możliwe odpowiedzi.

Ścieżki


Uwaga do nawigacji w eseju:
Niebieski przycisk ze strzałką,
będzie pojawiał się w prawym dolnym rogu.
Umożliwia przejście na początek czytanej strony.
Tam jest już menu!